REKLAMA
Znaleziono 10000 wyników
Skanska wznawia rozbiórkę biurowca Ilmet w centrum Warszawy. Ustąpi miejsca 188‑metrowemu Warsaw Oneartykuł
Pokaż artykuł
Skanska wznawia rozbiórkę biurowca Ilmet w centrum Warszawy. Ustąpi miejsca 188‑metrowemu Warsaw One
Po kilkuletniej przerwie Skanska ponownie rozpoczęła prace rozbiórkowe przy jednym z najbardziej rozpoznawalnych biurowców stolicy — warszawskim Ilmecie. W marcu deweloper przekazał obiekt firmie odpowiedzialnej za demontaż, co formalnie uruchomiło kolejną fazę procesu. Roboty wznowiono po przerwie spowodowanej wybuchem wojny w Ukrainie, która na początku 2022 roku całkowicie zmieniła otoczenie inwestycyjne.
W południowo-zachodniej Polsce otwarto nowy park handlowyartykuł
Pokaż artykuł
W południowo-zachodniej Polsce otwarto nowy park handlowy
W południowo-zachodniej Polsce otwarto nowy park handlowy. Tym razem w województwie opolskim. 27 listopada ruszył nowy park handlowy w liczącej ok. 41 tysięcy mieszkańców Nysie. Obiekt zrealizowany został kompleksowo przez P.A. NOVA S.A., obejmując cały proces inwestycyjny: od zakupu gruntu, przez koncepcję architektoniczną stworzoną przez PANOVA STUDIO, generalne wykonawstwo, komercjalizację, aż po przygotowanie do zarządzania operacyjnego.
Spółka CPK podpisała ważną umowę. Chodzi o budowę korytarzy transportowychartykuł
Pokaż artykuł
Spółka CPK podpisała ważną umowę. Chodzi o budowę korytarzy transportowych
Ze spółką Duna Polska S.A. została podpisana umowa na budowę korytarzy transportowych dojazdowych przy budowie Centralnego Portu Komunikacyjnego – ETAP 1, realizowana w formule zaprojektuj - wybuduj. Obejmuje ona przygotowanie kompletnej dokumentacji projektowej oraz wykonanie robót budowlanych. Cała umowa przekracza 75,6 mln zł netto.
ORLEN zatrzymuje gigantyczną, nietrafioną inwestycję Olefiny IIIartykuł
Pokaż artykuł
ORLEN zatrzymuje gigantyczną, nietrafioną inwestycję Olefiny III
Zarząd ORLEN podjął decyzję o zatrzymaniu Projektu Olefiny III, którego rzeczywiste koszty realizacji sześciokrotnie przekroczyłyby pierwotne założenia. Uchroni to spółkę przed stratą ok. 15 miliardów zł. Te środki przeznaczone zostaną na projekty trwale zwiększające konkurencyjność spółki oraz polskiej gospodarki. O nieprawidłowościach, związanych z procesem inwestycyjnym, zawiadomiono prokuraturę. ORLEN nie wyklucza też wystąpienia wobec byłych członków zarządu z roszczeniem odszkodowawczym. Pozwala na to przyjęta w ostatnich dniach uchwała Walnego Zgromadzenia Akcjonariuszy.
Zamiast słynnego baru Sznycelek w Łodzi, powstanie apartamentowiec [WIZUALIZACJE]artykuł
Pokaż artykuł
Zamiast słynnego baru Sznycelek w Łodzi, powstanie apartamentowiec [WIZUALIZACJE]
Kolejna inwestycja mieszkaniowa w ramach specustawy "lex developer" w Łodzi dojdzie do realizacji. Akceptację Rady Miejskiej w Łodzi zyskał bazujący na zapisach projekt zabudowy narożnika skrzyżowania ul. Narutowicza z ul. Tramwajową, gdzie przez wiele lat funkcjonował popularny bar Sznycelek (przeniesiony w inne miejsce). Za projekt architektoniczny odpowiedzialne jest znane i cenione łódzkie studio Design Lab Group.
Biurowiec .KTW II w Katowicach został oficjalnie otwarty [ZDJĘCIA]artykuł
Pokaż artykuł
Biurowiec .KTW II w Katowicach został oficjalnie otwarty [ZDJĘCIA]
W całym kompleksie biurowym przy al. Walentego Roździeńskiego 1, czyli w obu budynkach (.KTW I i .KTW II) może pracować około 6000 osób. Swoje biura prowadzą tu Ammega, SD Worx, Panattoni Europe, PwC Service Delivery Center i LKQ Europe, natomiast LOFTMILL jest w trakcie prac wykończeniowych.
W fabryce Alstom w Chorzowie powstaną wagony, które będą obsługiwać sieć metropolitarną Dublinaartykuł
Pokaż artykuł
W fabryce Alstom w Chorzowie powstaną wagony, które będą obsługiwać sieć metropolitarną Dublina
Alstom, globalny lider w dziedzinie inteligentnej i zrównoważonej mobilności, wyprodukuje w swojej polskiej fabryce w Chorzowie wagony, które będą obsługiwać sieć metropolitarną Dublina.
Otwarto pierwszy odcinek S7 Obwodnicy Metropolii Trójmiejskiej [FILMY]artykuł
Pokaż artykuł
Otwarto pierwszy odcinek S7 Obwodnicy Metropolii Trójmiejskiej [FILMY]
Kierowcy korzystają już z S7 Obwodnicy Metropolii Trójmiejskiej (OMT) na odcinku od Chwaszczyna do Żukowa. Dodatkowo dostępna dla ruchu jest również część obwodnicy Żukowa w ciągu DK20 w kierunku Glincza. Drugi odcinek OMT wraz z pozostałą częścią obwodnicy Żukowa zostanie przez inwestora - Generalną Dyrekcję Dróg Krajowych i Autostrad (GDDKiA) udostępniony do końca tego roku.
Katowicki Węzeł Kolejowy przechodzi wielką przebudowę [FILMY+ZDJĘCIA]artykuł
Pokaż artykuł
Katowicki Węzeł Kolejowy przechodzi wielką przebudowę [FILMY+ZDJĘCIA]
PKP PLK S.A. realizuje wielką inwestycję na linii kolejowej Będzin – Katowice Piotrowice, dzięki której podróżni zyskają lepszy dostęp do pociągów oraz sprawniejszą i bezpieczniejszą komunikację kolejową. Głównym założeniem zadania jest dobudowa nowych torów i oddzielenie ruchu aglomeracyjnego od dalekobieżnego na węźle katowickim, co poprawi przepustowość, usprawni ruch kolejowy i zwiększy częstotliwość kursowania pociągów.
Podpisano umowy na projekt i budowę dwóch odcinków drogi ekspresowej S10 Bydgoszcz - Toruńartykuł
Pokaż artykuł
Podpisano umowy na projekt i budowę dwóch odcinków drogi ekspresowej S10 Bydgoszcz - Toruń
Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad (GDDKiA) podpisała umowy na projekt i budowę dwóch odcinków drogi ekspresowej S10 Bydgoszcz - Toruń. To krok milowy dla rozwoju kujawsko-pomorskiej części S10.
[Polska] Czy wybieramy teraz większe mieszkaniaartykuł
Pokaż artykuł
[Polska] Czy wybieramy teraz większe mieszkania
Czy duże i droższe mieszkania mają dziś większe wzięcie niż kilka lat temu? Czy na przestrzeni ostat...
Inwestor z Wiednia kupił duży biurowiec we Wrocławiuartykuł
Pokaż artykuł
Inwestor z Wiednia kupił duży biurowiec we Wrocławiu
Austriacki United Benefits Holding (UBH) debiutuje na rynku nieruchomości w Polsce. Swoją ekspansję w naszym kraju rozpoczyna od Wrocławia. Inwestor kupił biurowiec Silver Forum. Firma z siedzibą w Wiedniu przygotowuje remont wrocławskiej nieruchomości i zapowiada, że to dopiero początek inwestycji UBH w Polsce.
Niemiecka firma TRUMPF Huettinger otworzyła nową, wielką fabrykę high-tech w Warszawieartykuł
Pokaż artykuł
Niemiecka firma TRUMPF Huettinger otworzyła nową, wielką fabrykę high-tech w Warszawie
Kolejna wielka inwestycja zagraniczna w Polsce. Niemiecka firma TRUMPF Huettinger otworzyła supernowoczesną fabrykę high-tech w Warszawie. Inwestor ma w planach zatrudnić w niej 600 osób, a w ciągu roku liczba może zbliżyć do około tysiąca.
Inwestycje w sieć elektroenergetyczną szansą na rozwój sektora eMobility w Polsceartykuł
Pokaż artykuł
Inwestycje w sieć elektroenergetyczną szansą na rozwój sektora eMobility w Polsce
Rozwój rynku samochodów elektrycznych w Polsce wciąż przyspiesza. Udział segmentu eMobility w naszym kraju nieustanie się zwiększa i daje perspektywy redukcji emisji gazów cieplarnianych oraz smogu w miastach. Jednak oznacza to szereg wyzwań, z których najważniejszym wydaje się być konieczność rozwoju sieci dystrybucyjnych i wprowadzania ułatwień prawnych dla nowych przyłączeń.
Popyt na biura w regionach na relatywnie wysokim poziomieartykuł
Pokaż artykuł
Popyt na biura w regionach na relatywnie wysokim poziomie
W trzecim kwartale 2023 roku na polskim rynku biurowym odnotowano wzrost nowej podaży – do użytku oddano blisko 120 000 mkw. nowej powierzchni, z czego w Krakowie nowa podaż wyniosła 24 000 mkw. Od początku roku na głównych rynkach regionalnych w Polsce oddano do użytku łącznie 236 000 mkw. Eksperci JLL prognozują, że do końca roku ta liczba może wzrosnąć o kolejne 50 000 mkw.
Dwaj kolejni, wielcy światowi giganci zainwestują na Dolnym Śląsku. Wybrali małą gminęartykuł
Pokaż artykuł
Dwaj kolejni, wielcy światowi giganci zainwestują na Dolnym Śląsku. Wybrali małą gminę
Kolejne dwie znane, światowe marki zainwestują na Dolnym Śląsku. I to niemal w tym samym czasie i w jednym miejscu. Globalny, amerykański potentat z branży e-commerce Amazon i wielki europejski koncern, niemiecki Bosch. Na lokalizację swoich najnowszych, olbrzymich inwestycji wybrali województwo dolnośląskie i małą gminę Dobromierz w powiecie świdnickim.
Wmurowano kamień węgielny pod obiekt hotelowy SHED Co-Living w Gdańsku z najmem krótkoterminowym [ZDJĘCIA+WIZUALIZACJE]artykuł
Pokaż artykuł
Wmurowano kamień węgielny pod obiekt hotelowy SHED Co-Living w Gdańsku z najmem krótkoterminowym [ZDJĘCIA+WIZUALIZACJE]
Gdański Wrzeszcz, uznawany za jedno z najbardziej dynamicznych i tętniących życiem serc biznesowo-edukacyjnych Pomorza, zyskuje właśnie nową architektoniczną i funkcjonalną dominantę. Pod koniec maja przy Alei Grunwaldzkiej odbyła się uroczystość podpisania aktu erekcyjnego i wmurowania kamienia węgielnego pod budowę ultranowoczesnego kompleksu w formacie co-livingowym.
Inwestorzy z zachodu wykupią polską ziemięartykuł
Pokaż artykuł
Inwestorzy z zachodu wykupią polską ziemię
Już za cztery lata, cudzoziemcy będą mogli swobodnie nabywać ziemię w Polsce, bez wymaganego obecnie...
[Polska] Aranżacja biura pod elastyczny model pracyartykuł
Pokaż artykuł
[Polska] Aranżacja biura pod elastyczny model pracy
Aranżację przestrzeni biurowej determinuje dziś przede wszystkim dynamika i tryb pracy zespołu.
[Warszawa] 2019 rok dla Ghelamco w Polsce – imponujące projekty, rekordowe transakcje i wielkie najmyartykuł
Pokaż artykuł
[Warszawa] 2019 rok dla Ghelamco w Polsce – imponujące projekty, rekordowe transakcje i wielkie najmy
Rok 2019 był dla Ghelamco rekordowy pod wieloma względami. Firma ma w budowie m.in. 4 wysokościowce...
REKLAMA